Hakkımızda

1997 yılında Tarım sektöründeki faaliyetlerine başlayan, 16 yıldır yenilikçi ve öncü bir yaklaşımla çalışmalarını yürüten grubumuz, 2010 yılında gerçekleştirdiği yeni yapılanma ve atılımlar ile tarım sektöründe ilgi ve heyecan uyandırmıştır.

Bir aile şirketi olan Akıncı Grup "Kalite ve Güvenle" sloganı ile, genç ve dinamik ekibiyle, kaliteli
ürün-proje-hizmet sunumu ve güvenilir çalışmaları ile tarım sektöründe emin adımlarla yoluna devam etmektedir.

Kronoloji

1997: Akıncı Grup "Tomurcuk Tarım" adıyla,tarım sektöründeki ilk faaliyetine başladı.Sonrasında 1998-2009 yılları arasında (Al-tar Tarım olarak) zirai ilaç, gübre, tohum vb.tarımsal girdilerin,toptan&perakende satış ve pazarlama faaliyetlerine devam edildi.

2002: Malatya'nın "İlk Sulama Firması" olan "Sutek Sulama" kuruldu."Sorun Sulama İse Çözüm Sutek'te" sloganı ile sulama sistemleri satışına, çiftçilerimiz ve kuruluşlarımızın sulama sorunlarına çözümler üretme ve uygulama faaliyetlerine başlandı.

2005: Malatya'nın "Sertifikalı Üretim Yapan İlk Fidancılık Firması" olarak "Fipa Fidancılık" kuruldu. Ziraat Mühendisleri kontrolünde,Tarım Bakanlığı Mevzuatına uygun sertifikalı,ismine doğru ve kaliteli meyve fidanlarını üreterek,ülke geneline "Fidancılıkta Marka" sloganı ile pazarlama faaliyetlerine başlandı.

2009: Fipanatural ve Fipalife markaları ile katı ve sıvı organik gübrelerin, üretimi ve pazarlama faaliyetlerine başlandı.

2010: Fipa Ltd. Şti. bünyesinde "May Tohumculuk Doğu Anadolu Bölge Başbayiliği" alındı.Bölgesel satış ve pazarlama faaliyetlerine başlandı.

2010: Öncelikle organik gübre üretim faliyetlerini bünyesinde yürütmek üzere,"Akıncılar Tarım Otomotiv İnşaat Sanayii Ticaret Ltd.Şti." kuruldu.İlk etapta 2.Organize Sanayi Bölgesinde 30.000 m² arsa alınarak,ilk etapta 2500 m² kapalı alana sahip Organik Gübre Fabrikası kurma çalışmalarına başlandı.

2010: Akıncılar Otomotiv bünyesinde,japon teknolojisinin önemli bir ürünü olan "Kubota Traktör"lerinin Malatya-Elazığ Bölge Bayiliği alındı.Malatya'da açılan "Kubata Showroom" da tanıtım ,satış ve pazarlama faaliyetlerine başlandı.

2011: Sutek bünyesinde,yıllardır Malatya Başbayiliği yapılan, dünya markası Palaplast Sulama Sistemleri'nin, "Doğu Anadolu Bölge Bayiliği" alındı, bölgesel satış ve pazarlama faaliyetlerine başlandı.

2011: Güney Kore'nin en büyük traktör firması olan "Kioti Traktör" lerinin, Malatya - Elazığ bölge bayiliği alındı.Malatya'da açılan "Kioti Showroom" da satış, pazarlama ve servis faaliyetlerine başlandı.