Basında Biz

"Yatırım Yapmayı Planlıyorlar"
Malatya'da organik zirai ilaç üretimi ile ilgili yatırım planı yapan Güney Koreli şirketin yöneticileri, kentteki ziyaretlerini sürdürüyor.Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ekowin firması yetkilileri Kyung Koo ve Ki Hoon Park, İl Müdürü Hamit Atgül'ü ziyaret etti.

"Güney Kore Firması Malatya Teknopark da Yerini Alacak"
Organik zirai ilaç yatırımı amaçlı incelemelerde bulunmak üzere Malatya'ya gelen Güney Koreli Ekowin firması yetkilileri, Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık il Müdürü Hamit Aygül'ü makamında ziyaret etti.Güney Kore firması Ekowin yetkilileri, organik zirai ilaç üretimi yapabilmek içinincelemelerde bulundular.

"Fipa, tarımsal kalıntıya organik ilaçla dur diyecek"
Akıncı Group, tarımsal ilaçlamada organik çözümlere odaklandı. Bünyesindeki Fipa Ekolojik şirketi aracılığıyla Güney Koreli Ecowin firmasının ürettiği organik ilaçların Türkiye distribütörlüğünü üstlenen grup, böylece tarımsal ihracatın öne çıkan sorunlarından kalıntıya da çözüm bulmayı hedefliyor.

"Akıncı, Kubota Traktör ile çiftçiye yakıt tasarrufu sağlıyor"
Akıncı Grup, bünyesine kattığı Kubota Traktörleri ile çiftçileri tarımda teknoloji ile birleştiriyor.1997 yılından beri tarım sektöründe hizmet veren Akıncı Grup, bünyesinde bulundurduğu Sutek Sulama Ltd.Şti. ile modern sulama sistemlerinde Fipa Ltd.Şti. ile sertifikalı meyve fidanları ve tohum üreticiliğinde üreticilere öncülük ediyor.

"SUTEK, Malatya'ya modern sulamayı getirdi"
Mikro sulama yöntemleri olan damla sulama ve mini sprink sulama sistemlerinin kurulumunu gerçekleştirdiklerini belirten Mustafa Bülent Akıncı,"Bu yöntemlerle üründe verim, kalitede artış, üretim giderlerinde azalma, hastalıkların görülme aralığında azalma ve buna bağlı olarak ilaç girdi tüketimi gibi birçok durumda artı durum sağlanıyor" dedi.

"Sutek'ten, sulamada otomasyonla üretimde artış, enerjide tasarruf"
Sutek Sulama Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bülent Akıncı, sulama sistemlerinin doğru projelendirilmesi ve uygulanması durumunda üretimde kalite, üründe artış, enerji, su ve işçiliten tasarruf elde edilebileceğini kaydetti. Akıncı ayrıca, Türkiye genelinde tarım sektörünün basınçlı sulamaya yöneldiğini söyledi.