"Fidancılıkta Marka..."

   Mevcut klasik meyvecilik anlayışında birim alanda daha az sayıda ve iri yapılı ağaçlarla üretim yapılmakta,tarımsal uygulamalar daha zor ve maliyetli olmakta neticede meyve kalitesi ve verim düşük olmaktadır. Ülkemiz meyveciliği önümüzdeki süreçte hızla ve zaruri olarak klasik meyvecilikten modern meyveciliğe geçecektir.

   Modern meyvecilik; gelişmiş ve bodur anaçlar üzerine, pazar talebi olan yeni çeşitlerle kurulan bahçelerde,ileri tarım teknikleri ve teknolojilerini kullanarak üretim yapmak ve bunun sonucu olarak birim alandan daha fazla ve kaliteli ürünü daha az maliyetle elde etmektir.

   Yılların mesleki tecrübelerini ve birikimini bir araya getirerek 2005 yılında kurmuş olduğumuz FİPA FİDANCILIK ; öncelikle bölgemiz çiftçilerinin sertifikalı,sağlıklı,hastalıksız ve ismine doğru meyve fidanı ihtiyacını karşılamayı amaç olarak belirlemiştir.

   İşte FİPA FİDANCILIK, bu vizyon ışığında bölgemizde modern meyveciliğin altyapısını oluşturmak,çiftçilerimizin klasik meyvecilikten modern meyveciliğe geçişine öncülük etmek ve sektörde önemli bir yer edinmek hedefiyle yoluna devam etmektedir.

   Halihazırda üretim tesislerimizde; Elma-Kayısı-Kiraz-Armut-Erik-Ayva-Badem-Vişne-Şeftali gibi ılıman iklim türlerine ait, yıllık yaklaşık 200.000 adet meyve fidanı üretimi ile 130 bin adet elma klon anacı üretimi gerçekleştirilmektedir.

Detaylı bilgi için; www.fipafidan.com